Policja, poszukując nowych 100 nieoznakowanych radiowozów, którymi jeszcze w 2022 r. mają jeździć funkcjonariusze drogówki, wykluczyła hybrydy, chce tylko samochody benzynowe. Nie ma też mowy o słabszych autach (190 KM), oprócz tego muszą one osiągać 100 km na godz. w czasie poniżej 6 s. Zgodnie ze specyfikacją auto powinno mieć też odpowiednie wymiary: minimum 17-calowe koła, 4750 mm długości, przy rozstawie osi min. 2750 mm i wysokość do 1500 mm.

Najczęściej wyszukiwane auta w internecie. Wyniki z całego świata

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Brak konkurencyjności, zawyżenie cen

Jeden z dilerów, który chciał wziąć udział w przetargu, zwrócił uwagę, że kryteria te ograniczają konkurencję i zauważa w piśmie do KGP: "Analizując postępowanie i skonstruowane wymagania jednoznacznie można dojść do wniosku, że zostało ono ukierunkowane na zakup pojazdu marki Skoda model Superb w wersji Ambition 2.0 TFSI 206 kW 4x4 AT w cenie pojazdu bazowego około 150 tys. zł". I zaznacza, że złożenie oferty jest możliwe tylko w teorii.

Czy wiesz, jak wysoki mandat zapłacisz za te wykroczenia?

Zaniepokojeni dilerzy chcą, by policja zmodyfikowała wymagania w celu poprawienia konkurencyjności w przetargu, zasugerowali również nowe wytyczne. I zwrócili uwagę, że obecne wytyczne spowodują zawyżenie ceny.

Policja odrzuciła propozycje zmian: "Zamawiający informuje, że nie wyraża zgody na zaproponowane rozwiązanie i podtrzymuje zapisy Specyfikacji Warunków Zamówienia" informuje dziennik.pl.