Jak informuje Komenda Miejska Policji w Radomiu, w czwartek 29 czerwca ok. godz. 19.30 doszło do niecodziennego incydentu. Dyżurny radomskiej komendy otrzymał zgłoszenie o stłuczce. Jakież musiało być jego zdziwienie, gdy dowiedział się, że w zdarzeniu uczestniczył samolot oraz skuter.

Resztę artykułu znajdziesz pod materiałem wideo:

Chciała zaparkować skuter i zderzyła się z samolotem

Do incydentu doszło dokładnie na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie pod Radomiem. Na miejscu szybko pojawili się policjanci z drogówki i przekonali się, że zgłoszenie faktycznie nie było żartem. Okazało się, że sprawczynią stłuczki była 59-letnia kobieta.

— relacjonuje Komenda Miejska Policji w Radomiu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policja sprawdziła trzeźwość uczestników stłuczki. Oboje byli trzeźwi. Potem było już jednak gorzej. Gdy policjanci zaczęli sprawdzać w swoich systemach, czy skuter sprawczyni stłuczki ma aktualne ubezpieczenie OC, okazało się, że nie.

W związku z tym 59-latka za spowodowanie kolizji otrzymała nie tylko mandat. Dodatkowo poniesie konsekwencje finansowe za brak polisy nałożone przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W wyniku stłuczki duża część kadłuba samolotu została uszkodzona. Jego pilot wstępnie ocenił, że naprawa szkód może wynieść nawet 150 tys. zł.