Jak informują policjanci ze Strzelec Opolskich, do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 409 między miejscowościami Dąbrówka i Ligota Dolna. Z analizy nagrania z kamerki samochodowej poszkodowanego oraz śladów na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca Skody nieprawidłowo wykonał manewr wymijania, w wyniku czego zderzył się z samochodem marki Toyota, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

36-letniemu kierowcy Toyoty nic się nie stało, ale sprawca "skosił" jego lewe lusterko oraz wytłukł boczną szybę na wysokości kierowcy. Policjanci nadal ustalają, kto kierował Skodą.

Zerknij: TIR potrącił rowerzystkę na pasach. Policja pokazała zdjęcie

Wymijanie — jak bezpiecznie przeprowadzić ten manewr

Wymijanie to manewr drogowy polegający na przejeżdżaniu obok innego uczestnika ruchu jadącego w przeciwnym kierunku. Choć wydaje się błahy, skutki jego niewłaściwego przeprowadzenia mogą być tragiczne, bo energia obu rozpędzonych pojazdów podczas zderzenia czołowego się sumuje.

Wymijając innego uczestnika ruchu, należy zachować bezpieczny odstęp, aby nie uszkodzić pojazdu. Jeśli droga jest wąska, należy zmniejszyć prędkość i zjechać częściowo na pobocze. W efekcie zyskamy dodatkową przestrzeń na bezkolizyjny przejazd. Jednak nie warto robić tego z nadmierną prędkością, ponieważ taka jazda nieutwardzonym poboczem może skończyć się w rowie lub na drzewie.

Czytaj: "Czołgczento" zatrzymane. Tak przewoził drewno. Nagrania hitem [WIDEO]

Droga wojewódzka 409 — co to za trasa?

Droga Wojewódzka 409 to 44-kilometrowa trasa biegnąca przez województwo opolskie, która łączy Dębinę ze Strzelcami Opolskimi. Droga leży na terenie powiatów prudnickiego, krapkowickiego i strzeleckiego.

Sprawdź: Policja prowadzi ogólnopolską akcję. Zdecydowanie więcej patroli na drogach