Na początku należy wspomnieć, że od lat 90. po dziś Subaru kojarzone jest ze spektakularnymi sukcesami w rajdach. Niejeden fan motoryzacji zapytany o tę markę nadal widzi niebieską Imprezę ze złotymi felgami i żółtymi naklejkami bocznymi. To właśnie na rajdową wersję Imprezy po raz pierwszy trafił symbol świnki.

Od 2000 r. do 2005 r. świnka zdobiła lewe lusterko Imprezy legendy rajdów — Pettera Solberga. To sympatyczne logo na Subaru to nic innego jak efekt umowy sponsorskiej z wydawcą "Weekly Young Magazine". Jest to japońskie czasopismo dla pasjonatów mangi, tylko dla dorosłych, a świnka to maskotka tego magazynu.

Zobacz też: Jeździłem nowym Subaru Crosstrek. Stworzone przez lekarzy i inżynierów

"Prawilne" miejsce świnki to lewe lusterko boczne, ale na Subaru Imprezie WRC Solberga symbol można było znaleźć również na lusterku po stronie pasażera. Dwie świnki jeździły też na rajdówce kierowanej przez Toshihiro Arai. Dziś wizerunek świnki jest chętnie naklejany przez kierowców Subaru, którzy nostalgicznie odnoszą się do rajdowej spuścizny japońskiego producenta.

A więc jeśli widzimy Subaru z naklejonymi świnkami, to pamiętajmy, że jego kierowca nie jeździ takim autem przez przypadek, a jest prawdziwym pasjonatem.