• Przedstawiamy najmniej awaryjne marki i modele samochodów. To wynik Narodowego Auto Testu — badania przeprowadzonego wśród 37 tys. czytelników Auto Świata
  • Marka numer jeden i najmniej awaryjny model mają sporą przewagę nad rywalem z drugiego miejsca
  • Trzy najmniej awaryjne marki pochodzą z tego samego kraju, a osiem firm w Top 10 – z jednego kontynentu
  • Odpowiadamy też na pytanie, kto produkuje najmniej awaryjne silniki, zawieszenia, układy elektroniczne i inne kluczowe podzespoły
  • Partnerem komercyjnym badania Narodowy Auto Test jest Volkswagen Financial Services

Niezawodność samochodów to znakomita pożywka – dla mitów, sensacji i stereotypów. My wiemy, jak jest naprawdę. W ramach Narodowego Auto Testu aż 37 tys. polskich kierowców podzieliło się z "Auto Światem" opiniami o własnych pojazdach. Na podstawie tak ogromnej bazy danych opracowaliśmy wiarygodny ranking niezawodności – marek, modeli i kluczowych podzespołów.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo:

Aby uzyskać maksymalną wiarygodność badania, nasz ranking nie objął marek, na temat których wypowiedziało się mniej niż stu czytelników "Auto Świata" i modeli, dla których zebraliśmy mniej niż 50 ankiet.

Przeczytaj także: Z tych aut Polacy są najmniej zadowoleni [RANKING AUTO ŚWIATA]

Prawdę powiedziawszy, spodziewaliśmy się, że ranking rozbije kilka mitów, ale nie przypuszczaliśmy, że będzie ich aż tak wiele. Niespodzianek i sensacji jest mnóstwo. Zaczynamy?

Ranking niezawodności Auto Świata: marki samochodów

O miejscu w pierwszej dziesiątce decydował wskaźnik awaryjności – im wyższy, tym gorzej. Zanim przejdziemy do wniosków, czas poznać dziesięć najmniej awaryjnych marek samochodów według 37 tys. czytelników "Auto Świata":