W amerykańskim stanie Kalifornia na jedną z tamtejszych ruchliwych autostrad z ciężarówki wysypało się ponad 150 tys. pomidorów. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (29 sierpnia). Zalegające na drodze warzywa doprowadziły do zderzenia siedmiu samochodów i w efekcie zamknięcia drogi.

Jak informuje BBC, podając za California Highway Patrol, trzy osoby odniosły niewielkie obrażenia, a czwarta trafiła do szpitala ze złamaną nogą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po kolizji ciężarówka przewożąca pomidory uderzyła w barierę rozdzielającą jezdnie autostrady. W efekcie duża część przewożonych warzyw wysypała się, zalegając na odcinku o długości ok. 60 metrów.

Cytowany przez BBC Jason Tyhurst, oficer policji autostradowej, stwierdził, że rozsypane pomidory utworzyły warstwę o grubości ok. 60 cm. Przejeżdżające po pomidorach auta doprowadziły do wytworzenia niebezpiecznej papki z soku pomidorowego, oleju i brudu. Jak stwierdził Tyhurst, skórki pomidorów, gdy trafią na asfalt, tworzą śliską nawierzchnię, co można porównać z chodzeniem po lodzie. Usunięcie pomidorów z drogi zajęło ekipom sprzątającym kilka godzin.