Takie informacje wypływają do szerszej publiki zdecydowanie za rzadko, a dobrze jest zobaczyć przyjemną informację pośród fali tych negatywnych. I właśnie sytuacja z Wrocławia jest tą, która zamiast złości czy politowania, wywołuje uśmiech na twarzy.

MPK Wrocław pochwaliło się wzorową postawą motorniczego, który podczas pracy pomógł zagubionej kobiecie, idącej środkiem pasa dla ruchu samochodowego. Dzięki monitoringowi zamontowanemu na pokładzie pojazdu szynowego całą sytuację możemy zobaczyć.

Pracownik MPK, widząc, że starsza osoba schodzi z przejścia dla pieszych na torowisko, a potem idzie drogą i nie zmierza na chodnik, zatrzymał tramwaj, wyszedł i wdał się z krótką rozmowę z kobietą. Na nagraniach widać, że motorniczy wpuszcza ją do pojazdu i rusza w dalszą drogę.

Staruszka pojechała tramwajem aż do pętli Oporów, gdzie wraz z policją i nadzorem ruchu udało się ustalić adres jej zamieszkania, a następnie odwieziono ją do domu.

MPK Wrocław chwali czyn swojego pracownika i dodaje, że tak powinno się reagować w podobnych sytuacjach. Dzięki motorniczemu starsza osoba bezpiecznie dotarła do domu. Ponadto zniwelował on zagrożenie, jakie mogła spowodować na drodze starsza kobieta. Nie pozostaje nic innego, jak zgodzić się ze słowami MPK i pogratulować postawy motorniczemu.