Niedawno pisaliśmy o policjantach, którzy delikatnie zapomnieli się w trakcie prowadzenia oznakowanego radiowozu. Jeden z nich postanowił "szeryfować" w korku, drugi popełnił jedno z wykroczeń opisywanych poniżej. Tym razem przewinienia mogłyby spowodować utratę prawa jazdy.

Za te przewinienia byłby nie tylko wysoki mandat

Cała sytuacja wydarzyła się 2 listopada na jednej z wrocławskich ulic. Na nagraniu opublikowanym na kanale "Stop Cham" na YouTube zobaczyć można, jak oznakowany radiowóz policji popełnia aż dwa wykroczenia. Nie dość, że wyprzedza inny pojazd na skrzyżowaniu, to jeszcze bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Zgodnie z obecnym taryfikatorem za takie zachowanie kierowca otrzymałby mandat karny w wysokości 2500 zł oraz 25 punktów karnych. Oznaczałoby to przekroczenie limitu i utratę prawa jazdy.

Nagranie wzbudziło sporą dyskusję w sieci. Tak jak w przypadku poprzednich wykroczeń policji, internauci zwrócili uwagę, że policja jako wzorzec zachowań nie powinna zapominać o tak podstawowych przepisach. Ponadto posiadanie munduru nie jest usprawiedliwieniem i nie powinno wpływać na zawartą w taryfikatorze karę. Skontaktowaliśmy się już z policją w tej sprawie. Opublikujemy komentarz, jak tylko go otrzymamy.