Spółka założona przez cztery giganty energetyczne naszego kraju — PGE Polska Grupa Energetyczna, Energa, Enea i Tauron Polska Energia — ma nowego prezesa. Od 8 kwietnia br. obowiązki prezesa pełnił Paweł Poneta, który teraz przekazuje ster spółce w ręce Piotra Regulskiego.

Były prezes nie odchodzi z EMP

Paweł Poneta, choć odchodzi z fotela prezesa, nie opuszcza EMP. Zasiądzie w radzie nadzorczej spółki, kontynuując swoje zaangażowanie w rozwój polskiej elektromobilności. W zarządzie EMP pozostaje również Sławomir Bekier, który nadal będzie odpowiadał za sprawy finansowe.

EMP ma już pozwolenie na budowę fabryki Izery

Jak już informowaliśmy, EMP otrzymało pozwolenie na budowę fabryki, gdzie ma powstawać Izera. Fabryka będzie budowana w dwóch etapach. Pierwszy, którego dotyczy pozwolenie, przewiduje powierzchnię zabudowy 169 tys. m kw. Docelowo, po zakończeniu dwóch etapów, fabryka ma mieć roczną zdolność produkcyjną 300 tys. samochodów.

EMP, powstała w 2016 r. z inicjatywy czterech polskich gigantów energetycznych, miała na starcie równomiernie rozłożoną strukturę udziałów — każda z firm posiadała po 25 proc. Jednak 30 września 2021 r. doszło do kluczowej zmiany i Skarb Państwa objął nowo wyemitowane akcje, podwyższając tym samym kapitał zakładowy EMP i stając się większościowym akcjonariuszem.