Jeśli chcemy, aby regeneracją reflektorów w naszym samochodzie zajął się fachowiec, to powinniśmy liczyć się z wydatkiem rzędu minimum 100-150 zł. Zamiast jechać do specjalisty, możemy udać się do łazienki w swoim mieszkaniu i wziąć z niej pastę do zębów. To właśnie za pomocą tej substancji doprowadzimy lampy do czystości.

Zobacz także: Żółty pył na samochodach. Co to jest i czy może zaszkodzić lakierowi?

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Jak wyczyścić reflektory pastą do zębów?

Decydując się na czyszczenie lamp samochodowych przy użyciu pasty do zębów, musimy na początek zwrócić uwagę na to, czy klosz jest zabrudzony (zżółknięty) z zewnątrz czy też wewnątrz. Opisywana metoda może skutecznie pomóc wyłącznie w pierwszym ze wspomnianych przypadków. W drugiej sytuacji niestety konieczna będzie wizyta u specjalisty.

Zobacz także: Lampy w aucie słabo świecą? Można je przerobić – zaświecą lepiej niż nowe!

Aby zregenerować lampy za pomocą pasty do zębów, musimy nałożyć jej grubą warstwę na klosz. Następnie używając ściereczki lub szczotki do mycia, rozsmarowujemy ją kolistymi ruchami. Co ważne, im mocniej dociśniemy szmatkę, tym bardziej widoczny będzie efekt. Po około 15 minutach wcierania kolejnym krokiem jest zmycie pasty za pomocą ciepłej wody, a następnie wytarcie jej ręcznikiem papierowym.

Reflektory powinny zrobić się znacznie bardziej przejrzyste i zapewniać nam większe bezpieczeństwo na drodze.