Kompaktowe kombi nie są okazałe, ale potrafią dużo przewieźć. Zobaczmy, który model robi to najlepiej. W naszym porównaniu sprawdzamy Forda Focusa, Peugeota 308 SW, Seata Leona oraz Volkswagena Golfa - które kompaktowe kombi okaże się najlepsze?

Konkurencja w gronie kompaktowych kombi robi się coraz ciekawsza. Spójrzcie tylko na uczestników naszego porównania. Każdy urzeka na swój sposób. Ford Focus i Seat Leon to typy o sportowym usposobieniu, VW Golf ma spokojną stylistykę nadwozia, wreszcie Peugeot 308 jest idealnym samochodem dla tych kierowców, którzy lubią niebanalny design.

No dobrze, styl jest ważny, ale w przypadku tych samochodów znacznie większe znaczenie mają walory użytkowe. Pod tym względem na czele plasują się Peugeot 308 SW oraz Volkswagen Golf, gdyż ich kufry imponują pojemnością nawet na tle samochodów o klasę wyżej. Seat Leon kombi jest w tej kwestii przeciętniakiem, a w Fordzie Focusie widać już zaawansowany wiek konstrukcji, bo jego bagażnik okazuje się zwyczajnie za mały jak na samochód, z którego ma być zadowolona rodzina.

Kierowca chciałby z pewnością mieć mocny silnik. Pod maskami tych aut znajdzie takie, bo najsłabszy Golf ma 122 KM, a najmocniejsze 308 –130 KM.

I jeszcze jedno: cena. Nasi zawodnicy nie są tani nie tylko z racji mocnych jednostek napędowych, lecz także z powodu najbogatszych wersji wyposażeniowych, gdyż to właśnie je wybraliśmy do oceny.