Dzięki coraz liczniejszym autostradom nie tylko poprawia się bezpieczeństwo oraz komfort podróży, lecz przede wszystkim znacznie skrócił się czas podróży pomiędzy miastami. Jest tylko jeden problem – jazda z dużymi szybkościami wiąże się ze znacznymi kosztami, bo przecież im wyższa prędkość tym większe zużycie paliwa. Jeżeli do tego przyjdzie nam podróżować niemieckimi autostradami gdzie są odcinki bez żadnych ograniczeń to możemy przecież legalnie wykorzystywać pełne możliwości samochodu.

Jednak wówczas musimy się liczyć z tym, że często będziemy musieli zatrzymywać się na stacji benzynowej by ponownie zatankować pojazd. Postanowiliśmy zatem zrobić ekstremalny test, który da odpowiedź na pytanie: Ile spala samochód gdyby jechał cały czas z maksymalną szybkością?

Do testu wybraliśmy dziesięć samochodów różnych klas, z silnikami Diesla i benzynowymi, doładowane oraz wolnossące. Dzięki temu można się przekonać nie tylko o tym ile spala konkretne auto, lecz także jaki wpływ na spalanie ma rodzaj silnika, moc, a także wielkość samochodu.

Jakie uzyskaliśmy wyniki? Tego dowiecie się z Auto Świata nr 4/2014.