Auto Świat Używane Co warto kupić Auta miejskie z prostymi silnikami. Tanie i bez ryzyka?

Auta miejskie z prostymi silnikami. Tanie i bez ryzyka?

Autor Andrzej Jedynak
Andrzej Jedynak

Trudne czasy zachęcają do oszczędzania. Zatem stawiamy na mały, ale funkcjonalny segment B oraz – wydawałoby się pewne – proste silniki benzynowe 1.3-1.4. Co oferują Fiat Punto, Seat Ibiza i Toyota Yaris? Który jest najpewniejszy?

Grande Punto, Ibiza czy może Yaris? Każdy z maluchów ma swoje atuty, ale i wady.
Zobacz galerię (26)
Adam Mikuła / Materiały własne
Grande Punto, Ibiza czy może Yaris? Każdy z maluchów ma swoje atuty, ale i wady.
  • Małe auta są stosunkowo tanie – zarówno w zakupie, jak i w eksploatacji
  • Najpewniejszy silnik ma Yaris, na drugiej pozycji ustawimy Punto, największe ryzyko wpadki jest w Seacie, choć to nie TSI – może pojawić się konieczność remontu
  • Wszystkie auta pochodzą z europejskich fabryk: Fiat z Włoch, Seat z Hiszpanii, zaś Toyota – z Francji
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Wszystkie trzy firmy kilkanaście lat temu miały duże doświadczenie w konstruowaniu i produkcji małych aut, możemy więc po nich wiele oczekiwać. Fiat Punto w 2005 r., wraz z nadejściem trzeciej generacji, otrzymał przydomek "Grande", co oznacza duży, wspaniały. Rzeczywiście w porównaniu z poprzednikiem wyraźnie urósł i ma ponad 4 m długości, poza tym podkreślano nową jakość w wyposażeniu i wykończeniu, posuwając się do stwierdzenia, że może on nawet konkurować z niektórymi modelami segmentu C (kompakty). Wybierać możemy pomiędzy odmianą 3— a 5-drzwiową, jest też spokrewniony technicznie sedan Linea. Grande Punto powstało na tej samej płycie podłogowej, co Opel Corsa D.

Autor Andrzej Jedynak
Andrzej Jedynak