• Szukając miejskiego auta za 20-25 tys. zł celujcie w zadbane i pewne egzemplarze, najlepiej z prostym silnikiem benzynowym pod maską
  • Założony budżet jest dość duży jak na miejski samochód. I rzeczywiście, na rynku jest z czego wybierać, a w waszym zasięgu będą egzemplarze w wieku 6-9 lat różnych marek
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Choć miejskie auta nie należą do szczególnie rozchwytywanych na rynku wtórnym (jak choćby crossovery), ale nadal cieszą się niezłym zainteresowaniem. Owszem, wydawanie dużych pieniędzy na drugie auto nie ma większego sensu, szczególnie jeśli ma być to samochód "doraźny", ale też kupowanie auta za kilka czy kilkanaście tysięcy złotych jest obarczone sporym ryzykiem – wiele takich pojazdów jest już w nie najlepszym stanie technicznym i wymaga sporych nakładów finansowych zaraz po kupnie. Co innego, gdy do wydania mamy 20-25 tys. zł na miejskie auto.

Spory wybór, ciekawe egzemplarze

Taki przedział cenowy pozwala wybierać wśród egzemplarzy w wieku 6-9 lat. Często będą to samochody jeszcze na czasie, niekiedy wyposażone w rozwiązania, które do niedawna występowały w autach o klasę większych. Do tego można liczyć na spory wybór na rynku wtórnym, bo obecnie to właśnie kwota nieco ponad 20 tys. zł jest najchętniej przeznaczana na zakup używanych czterech kółek. Zdają sobie z tego sprawę również osoby handlujące samochodami i zasilają nimi rynek wtórny.

Tak czy inaczej, wybór jest duży, tylko na które modele postawić i z jakim silnikiem? W naszym zestawieniu staraliśmy się wstępnie wyselekcjonować te auta, które okazują się w miarę udane. Znalazły się tu pojazdy różnych marek, z różnymi silnikami i z różną relacją ceny do wieku. Do zakupu podchodźcie jednak ostrożnie, owszem, zdarzają się auta w dobrym stanie, ale nie brakuje też egzemplarzy powypadkowych i odpicowanych do sprzedaży!