• 20-letni Dominic Russo chciał zerwać z 17-letnią wtedy Mackenzie, jednak ona nie chciała dopuścić do siebie myśli, że ten może ją zostawić
  • 31 lipca 2022 r. z prędkością 160 km na godz. wjechała w stojący przy drodze budynek
  • Gdy na miejscu pojawiła się policja, siedzący na miejscu pasażera Dominic już nie żył. Przypadkową ofiarą stał się jego 19-letni przyjaciel Davion Flanagan
  • Nieprzytomna Mackenzie Shirilla, uwięziona za kierownicą samochodu, ciągle miała nogę na gazie
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Poznali się w szkole średniej, już wtedy dziewczyna twierdziła, że spotkała "miłość swojego życia". Tworzyli na pozór szczęśliwą parę. Jednak od dłuższego czasu w ich związku nie układało się najlepiej.

Groziła i poniżała

Dwa tygodnie przed wypadkiem Mackenzie podczas jednej z kłótni z Dominikiem rzekomo groziła, że ​​rozbije samochód. Chłopak zadzwonił do matki i poprosił, by po niego przyjechała. Ostatecznie zrobił to jego przyjaciel, który w trakcie rozmowy słyszał groźby. Filmy odzyskane z jego telefonu ujawniają sprzeczkę, w której padają wielokrotne groźby i poniżające chłopaka słowa.

Nieśmiertelna

Dziewczynę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala, gdzie przeszła szereg operacji. Jak informuje nypost.com — z badań wynika, że w trakcie wypadku dziewczyna była pod wpływem marihuany, a policja znalazła przy niej grzyby halucynogenne.

Z narkotykami zaczęła eksperymentować jako nastolatka, czym chwaliła się również w internecie. Jak donosi dailymail.co.uk — na TikToku zamieściła film, w którym mówi:

Serwis podkreśla, że nie jest jasne, czy Shirilla nakręciła wideo przed czy po katastrofie.

"Z precyzją dokonała egzekucji"

Według nbcnews.com — wypadek miał miejsce około 5.30 rano 31 lipca 2022 r. Policja przybyła ok. 40 min później, kiedy Russo i Flanagan już nie żyli. Nieprzytomna Shirilla uwięziona za kierownicą samochodu, ciągle miała nogę na gazie. Trafiła do szpitala, a kiedy się obudziła, płakała i zapewniała, że nie spowodowała wypadku celowo.

Wiele jednak wskazuje na to, że dziewczyna nie cierpiała długo. Jeszcze na łóżku szpitalnym szukała w internecie pracy jako modelka w Los Angeles. Jako dowód w sprawie prokuratura przedstawiła filmy zamieszczane przez Shirillę na TikToku, pokazujące, jak bawi się na koncercie oraz podczas Halloween po katastrofie. Zamieszczane w sieci filmy przeczyły zeznaniom rodziców dziewczyny, którzy twierdzili, że po wypadku kompletnie się załamała, przez co nawet nie wychodziła z pokoju.

Motywem zbrodni były problemy w związku

W trakcie dochodzenia śledczy odkryli, że Mackenzie celowo wybrała drogę, którą zwykle nie jeździła. Kilka dni wcześniej miała sprawdzić wskazaną trasę. Nieprzypadkowy był również czas, o tej porze zwyczajnie nie było świadków. Nie przewidziała jednak tego, że zdarzenie może być zarejestrowane przez kamery drogowe. Nagranie, na którym widać, jak samochód nagle nabiera prędkości i uderza w budynek, stało się kluczowym dowodem w sprawie.

Wyrok

21 sierpnia br., po ponad roku od tragedii, Mackenzie Shirilla usłyszała przed sądem hrabstwa Cuyahoga w stanie Ohio wyrok w sprawie. Została skazana pod 12 zarzutami (w tym podwójne morderstwo i posiadanie narkotyków) na dwa równoczesne wyroki, łącznie 30 lat pozbawienia wolności.

— podkreśliła cytowana przez cbsnews.com sędzia Margaret Russo (zbieżność nazwisk przypadkowa).

— mówiła podczas jednej z wcześniejszych rozpraw sędzia Russo.

Independent.co.uk cytuje też inne słowa sędzi z sali rozpraw:

Nie chciała stracić prawa jazdy

Media relacjonują, że gdy 19-latka usłyszała wyrok, zaczęła płakać. Ze łzami w oczach odczytała oświadczenie, w którym zwróciła się do obecnych na sali rodzin ofiar:

— powiedziała płacząc Shirilla.

— kontynuowała.

Dodatkową karą dla Shirilli jest dożywotnia utrata możliwości prowadzenia pojazdu, co jak podkreśla sędzia Russo, okazało się dla niej najokrutniejszym wyrokiem. Dziewczyna miała zapytać nawet, czy nie można złagodzić kary:

— powiedziała.

— dodała.

Źródła: nbcnews.com, nypost.com, dailymail.co.uk, cbsnews.com, thedailybeast.com