Choć wakacje trwają w najlepsze, to importerzy i serwisy nie próżnują. Autoryzowane stacje muszą się zająć realizacją kolejnych akcji naprawczych. Z pewnością najwięcej pracy czeka mechaników zajmujących się Volvo. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu dni szwedzka marka ogłosiła kilka akcji, wśród których największa dotyczy aż 38 818 pojazdów (mocowanie przedniego pasa bezpieczeństwa).

Hyundai

Akcja dotyczy modelu Santa Fe wyprodukowanego w Korei. Według informacji importera istnieje ryzyko „zwarcia elektrycznego w obwodzie zasilania modułu sterowania układem ABS/ESC”. Do naprawy 1016 samochodów, w których zostanie zamontowany zestaw bezpieczników.

Kia

Łącznie w serwisach muszą się pojawić 1552 egzemplarze modeli Sorento (BL) i Carnival (VQ) z koreańskiej produkcji. Kia wyjaśnia, że na skutek przedostania się oleju i wilgoci do źródła zasilania modułu sterującego ABS może dojść do zwarcia, przeciążenia instalacji elektrycznej i pożaru.

Renault

Do naprawy modele: Scenic, Talisman i Megane. W sumie to zaledwie 202 auta wyprodukowane we Francji do 27 maja 2019 roku (Scenic i Talisman) oraz w Hiszpanii (Megane – do 20 czerwca 2019 roku). We wspomnianych pojazdach może dojść do wycieku paliwa (do wymiany przewody paliwowe).

Volvo

Szwedzka firma tym razem musi skontrolować pojazdy z roku modelowego 2014-2017. Kampania dotyczy samochodów z czterocylindrowymi silnikami Diesla, w których „istnieje ryzyko uwięzienia powietrza w układzie chłodzenia, co w następstwie może powodować niewystarczające chłodzenie elementów silnika i może spowodować ich uszkodzenie oraz prowadzić do pożaru w komorze silnika”. W ramach naprawy układ chłodzenia zyska dodatkowy wąż do odprowadzenia powietrza. W Polsce akcja dotyczy 2144 samochodów.