Na DK 11 w miejscowości Rogaszyce w nocy z 8 na 9 października 19-letnia kierująca BMW spowodowała śmiertelny wypadek. Policja ustaliła, że kobieta straciła panowanie nad samochodem na prostym odcinku drogi poza terenem zabudowanym. Auto zjechało na prawe pobocze, dachowało na łące i stanęło w płomieniach. W wypadku zginął jeden z dwóch wiezionych przez nią pasażerów.

Gdy przyjechali strażacy, BMW było całe objęte ogniem Foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie
Gdy przyjechali strażacy, BMW było całe objęte ogniem

Wypadek BMW w Rogaszycach. Chwilę wcześniej pędzili ponad 250 km/h

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z kabiny BMW prowadzonego przez 19-latkę. Na widocznym przez chwilę liczniku pojawiają się liczby zbliżające się do 220 km/h. Teraz prokuratura wie już, że dziewczyna w trakcie przejażdżki osiągała jeszcze większe prędkości.

– przekazał serwisowi ostrzeszowinfo.pl Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wypadek BMW w Rogaszycach. Na miejscu zginął 17-latek

Serwis ostrzeszowinfo.pl dowiedział się od dyżurnego KP PSP w Ostrzeszowie, że gdy strażacy przybyli na miejsce tragicznego wypadku, pojazd był już cały objęty ogniem. Dwie osoby znajdowały się w pobliżu płonącego BMW, a trzecia poszkodowana osoba została znaleziona po kilku minutach w odległości ok. 100 m od samochodu.

Pomimo reanimacji 17-letniego pasażera nie udało się uratować. 19-letni pasażer i 19-letnia kierująca trafili do szpitali. Dziewczyna była trzeźwa i usłyszała już zarzuty od Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja, ostrzeszow.info