9 października, 15 minut po północy do Komendy Powiatowej w Ostrzeszowie trafiło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rogaszyce. Jak wynika z ustaleń policji, na prostym odcinku drogi krajowej K11, poza obszarem zabudowanym, 19-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, kierująca BMW, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Straciła panowanie nad pojazdem — samochód zjechał na prawe pobocze, a następnie na przydrożną łąkę. Auto zaczęło się palić.

Wypadek BMW w Rogaszycach — na miejscu zginął 17-latek

Dyżurny KP PSP w Ostrzeszowie przekazał serwisowi ostrzeszow.info: – Na miejscu okazało się, że pojazd był już cały objęty ogniem, a dwie osoby znajdowały się poza pojazdem. Po kilku minutach, około 100 metrów od pojazdu znaleźliśmy też trzecią osobę poszkodowaną.

 Foto: Policja

Jak informuje ostrzeszowska policja, w BMW oprócz kierującej samochodem, znajdowało się także dwóch pasażerów. 17-latek poniósł śmierć na miejscu. Pomimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. 19-latek trafił do szpitala w Ostrzeszowie. 19-latka, siedząca za kierownicą auta, również została przewieziona do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Była trzeźwa. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustalone zostaną w toku prowadzonego z przez ostrzeszowską komendę postępowania.

Wypadek BMW w Rogaszycach — w sieci krąży nagranie, jak pędzą 220 km na godz.

W sieci krąży nagranie z wnętrza samochodu, prowadzonego przez 19-latkę. Widać na nim, jak auto pędzi ok. 200 km na godz. Jeden z pasażerów zachęca kierującą, aby ta nie zdejmowała nogi z gazu. Sugeruje, że jeśli ma puszczać gaz to "delikatnie". W samej końcówce nagrania ostrzega: "wolniej, wolniej, wolniej". Jak dowiedział się serwis brd24.pl, policja wie o istnieniu tego nagrania. Można zobaczyć je poniżej:

Źródło: Policja, brd24.pl, ostrzeszow.info