Torres to najważniejsza tegoroczna nowość SsangYonga i chyba najlepiej wyglądający SUV w dziejach tej firmy. Ma 470 cm długości i 268 cm rozstawu osi, jego bagażnik można powiększyć do 1662 l, a w Polsce jest dostępny ze 163-konnym turbodoładowanym silnikiem 1.5. I z 10-letnią gwarancją.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo:

To jasny komunikat dla klienta. SsangYong daje w ten sposób znać, że jest pewien jakości swojego produktu i nabywca też może mu zaufać. W końcu, jeśli kupisz SsangYonga Torresa dziś, to gwarancją na niego będziesz się cieszył jeszcze w 2033 r.

SsangYong Torres ma 10 lat gwarancji: szczegóły

Przede wszystkim 10-letnia gwarancja nie wymaga żadnej dopłaty. Objęte są nią SsangYongi Torresy z polskiej dystrybucji i zarejestrowane w Unii Europejskiej. 10-letnia gwarancja ma limit przebiegu 200 tys. km. Daje to 20 tys. km rocznie, co jest bardzo sensownym dystansem.

Jak informuje SsangYong Auto Polska, na 10-letnią gwarancję SUV-a Torres składa się:

  • podstawowa fabryczna 5-letnia gwarancja (z limitem przebiegu 100 tys. km)
  • rozszerzona 5-letnia gwarancja, która obowiązuje po wygaśnięciu podstawowej fabrycznej gwarancji producenta

Ponadto w komunikacie prasowym czytamy, że "zakres ochrony obejmuje wszystkie podzespoły mechaniczne, elektryczne, elektroniczne, pneumatyczne i hydrauliczne pojazdu oryginalnie dostarczone przez producenta i określone w szczegółowych warunkach gwarancyjnych, a wszelkie naprawy wykonywane są przy użyciu oryginalnych części zamiennych oraz podzespołów w autoryzowanych stacjach obsługi SsangYong na terenie całej Europy".

Co ważne, 10-letnia gwarancja SsangYonga Torresa nie obejmuje wyłącznie pierwszego właściciela. Jeśli sprzeda on swojego SUV-a, to prawa z tytułu gwarancji zostaną przeniesione na nabywcę.