W branży motoryzacyjnej trwa w najlepsze moda na żeglarstwo. Od kilkudziesięciu lat niezwykłe edycje aut inspirowanych jachtami pokazuje z dumą Rolls-Royce (kolekcję można podziwiać w naszej galerii). Ekskluzywnych edycji pozazdrościła konkurencja. Bentley pochwalił się unikalnym egzemplarzem modelu Continental GT V8, który przygotowano na życzenie klienta zamawiającego oceaniczny jacht Contest 59 CS. Pora na odpowiedź z Niemiec, a ściślej z centrali koncernu Daimlera.

Niezwykłą kolekcją pochwalił się Mercedes-Maybach, który nawiązał współpracę z renomowanym Robbe & Berking. Firma słynie już od wielu lat (korzenie sięgają aż 1874 r.) z wyrobów ze srebra. Doświadczenie w branży szkutniczej zbiera zaś od niedawna, bo od 2008 r. Nie zniechęciło to jednak koncernu Daimler. Na pokładzie Mercedesa-Maybacha można bowiem znaleźć m.in. srebrne kieliszki do szampana produkowane na specjalne zamówienie przez Robbe & Berking Silbermanufaktur. Wśród opcji jest zaś… drewniany barek z posrebrzanymi szklankami do wody, drinków czy whisky. Wzornictwo, jak i wykonanie barku to już dzieło konstruktorów łodzi ze stoczni Robbe & Berking Classics.

O cenach nie wspomniano, jednak wystarczy zajrzeć do sklepu Maybach-Luxury, by przekonać się, że próżno liczyć na okazyje. Jeden posrebrzany kieliszek do szampana to wydatek 695 euro, czyli tyle, ile kosztuje ponad 20-letnia Toyota Yaris 1.0 czy Opel Astra II z dwulitrowym dieslem pod maską.

Oczywiście, nie poprzestano tylko na ekskluzywnych kieliszkach czy stoliku. W kolekcji pojawiły się także: torba na dokumenty, okulary, szal, koszulka polo, kurtka czy torby podróżne. A to wszystko w pięknej oprawie podczas sesji zdjęciowej w niemieckiej stoczni, w której nie zabrakło wspaniałych jachtów – począwszy od 9-metrowego Commutera po 12-metrowe Nini Anker czy Spinx. Jest co podziwiać.