"Patrol radomskiej drogówki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy Speed zarejestrował kamerą wideorejestratora wykroczenie pojazdu marki Hyundai, który pełnił w chwili zdarzenia funkcję pojazdu nauki jazdy" relacjonuje Dorota Wiatr-Kurzawa z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policjanci opublikowali nagranie pokazujące przebieg zdarzenia. Jasno z niego wynika, że kierujący pojazdem nie zastosował się do wyświetlanego przez sygnalizator koloru czerwonego i wjechał na skrzyżowanie, nie podejmując nawet próby hamowania.

Przewinił kursant, mandat dostał instruktor

Po zatrzymaniu "elki" okazało się, że autem kierował 22-letni kursant pod nadzorem 61-letniego instruktora. Podczas kursu odpowiedzialność za manewry uczącego się ponosi jego opiekun, dlatego mandat w wysokości 500 złotych i 15 punktów nałożono na instruktora. Kursant zapamięta tę lekcję na długo, choć szczęśliwie jego zachowanie nie spowodowało poważniejszych konsekwencji.

Czytaj: "Przypadkowo" złapał gumę. Tak wpadł w zasadzkę

Wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle — co za to grozi?

Wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle może prowadzić do powstania bardzo niebezpiecznych sytuacji drogowych. W myśl aktualnie obowiązującego taryfikatora za takie zachowanie kierowcy grozi mandat w wysokości 500 zł i 15 punktów karnych.

Sprawdź: Potrącił 70-latka i zostawił ze złamanym kręgosłupem. Policja szuka sprawcy

Ul. Warszawska w Radomiu leży w ciągu drogi wojewódzkiej 735. Trasa o długości prawie 42 km łączy ze sobą węzeł Radom Północ na drodze ekspresowej S7 w Jedlance z węzłem Szydłowiec Centrum na drodze ekspresowej S7.

Zerknij: Policja pochwaliła się nowym samochodem. I zaliczyła wpadkę. Będzie mandat?