Na opublikowanym nagraniu widać parę wchodzącą na przejazd kolejowy, mimo że od dobrego momentu sygnalizator emituje sygnał "stop", a szlaban kolejowy zaczął się zamykać. Nie stanowi to problemy dla kobiety oraz jej partnera, którzy dziarską prą naprzód.

Cała sprawa byłaby niewarta uwagi, gdyby nie "kara", którą kobiecie wymierzył opadający szlaban. Runął on dokładnie na głowę przechodzącej pod nim pieszej. Zszokowana kobieta upadła, a jej zakupy się rozsypały. Chwilę zajęło jej powstanie i zabranie swych rzeczy.

Zerknij: Od prawie 30 lat jeździł bez licencji. Jeździłby dalej, gdyby nie jedno niedopatrzenie

"Przejazd, przejście kolejowe. Kobieta i mężczyzna nić nie robią sobie z czerwonego światła i opadających rogatek. Ale ten występek kobieta zapamięta na długo" czytamy w opisie filmu.

Sprawdź: Byłem na pokładzie lodołamacza. Zużywa 500 l paliwa na godzinę i kruszy lód zdolny utrzymać ciężarówkę

Jak piesi powinni zachować się na przejeździe kolejowym — wyjaśniamy

Jak przypominają policjanci, w Polsce funkcjonuje ponad 12 tys. przejazdów kolejowo-drogowych. A rozpędzony pociąg od momentu rozpoczęcia hamowania do faktycznego zatrzymania potrzebuje czasem nawet 1,2 km. Dlatego tak ważne jest bezpieczne przechodzenie przez przejazdy. Warto pamiętać, że:

  • pociągi mogą poruszać się w dowolnym kierunku i w dowolnym czasie. Czasami wagony są pchane przez lokomotywy zamiast być ciągniętymi;
  • pociąg jest szerszy od rozstawu szyn ok. metra z każdej strony. Jest to szczególnie ważne dla pieszych, którzy powinni zachować bezpieczną odległość od przejeżdżających pociągów;
  • tory kolejowe należy przekraczać tylko na wyznaczonych przejściach lub przejazdach, przestrzegać wszystkich znaków ostrzegawczych i znajdujących się tam sygnałów.

Czytaj: Z salonu skradziono sześć Hellcatów. Zniknęły jak na filmie: w mniej niż 60 sekund [WIDEO]