W połowie lipca br. na węźle Offenburg na niemieckiej autostradzie A5 doszło do groźnego wypadku. W efekcie utworzył się kilkukilometrowy korek. Niestety, część kierowców nie zastosowała się do obowiązujących przepisów i nie utworzyła korytarza życia, przez co służby ratownicze miały duże problemy z dotarciem na miejsce zdarzenia.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Chociaż drogę miały torować pojazdy policyjne i tak nie obyło się bez utrudnień. Te spowodowali m.in. kierowcy trzech ciężarówek. Chociaż pojazdy zjechały maksymalnie do lewej krawędzie jezdni, stały na pasie, na który w ogóle nie powinny wjechać. Stojące w korku ciężarówki w ocenie policji spowodowały zatrzymanie kawalkady pojazdów ratowniczych. W efekcie trzem kierowcom grozi czasowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także punkty karne oraz grzywna w wysokości 240 euro.

Z karami pieniężnymi muszą liczyć się także kierowcy, którzy poruszali się pasem ratunkowym. Konsekwencje finansowe grożą również tym osobom, które filmowały telefonami komórkowymi to, co się wydarzyło.