Jak donosi niemiecka policja, cała sytuacja rozpoczęła się na wysokości miejscowości Pasewalk (Meklemburgia-Pomorze Przednie) ok. godz. 7:45. Jak się później okazało, polski kierowca wjechał na niewłaściwy pas ruchu. Jednak, zamiast szybko skorygować swój błąd, zaczął pędzić w kierunku Szczecina.

Na policję zaczęli dzwonić kierowcy przerażeni sytuacją, bo samochód nie tylko jechał pod prąd, ale robił to z ogromną prędkością. Niemiecka policja natychmiast wysłała w pogoń za kierowcą Kii aż siedem radiowozów. Funkcjonariusze używali zarówno świateł, jak i innych sygnałów ostrzegawczych. Wszystkie zostały jednak zignorowane. Kierowca nadal pędził pod prąd w kierunku Szczecina. Na wysokości Lubeki policja odnotowała prędkość 210 km/h.

Polski kierowca przejechał w ten sposób ok. 100 km. Służby musiały zamknąć autostradę i przekierować cały ruch na lokalne drogi. Policja podkreśla, że tylko dzięki temu nie doszło do tragedii. Kierowcę udało się zatrzymać dopiero za pomocą tzw. stop sticka — urządzenia działającego podobnie jak kolczatka. Jak się okazało, za kierownicą siedziała 37-latka z Polski.

Nie wiadomo dlaczego nie reagowała na wydawane przez policję sygnały. Po zatrzymaniu we krwi nie wykryto ani obecności narkotyków, ani alkoholu. Przeciwko 37-latce postępowanie karne za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Ładowanie formularza...