• Opel Manta 2.0 GSi z 1986 roku z przebiegiem 35 337 km oferowana jest za 22 950 Euro
  • Samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym oraz wizualnym
  • Zarówno nadwozie, jak i wnętrze mają oryginalne wszystkie elementy

Opel Manta był samochodem, który kiedyś w Niemczech stał się obiektem licznych żartów. W opowieściach o rzekomym, niezbyt wysokim ilorazie inteligencji kierowców tego pojazdu prześcigali się niemal wszyscy – od uczniów szkoły podstawowej po prezenterów radiowych. Tymczasem było to coupe z niezawodną techniką, które można było wykorzystywać na co dzień.

Do tego dzięki napędowi na tylne koła potrafiła dawać mnóstwo frajdy z prowadzenia. Najbardziej cenioną wersją – zarówno gdy auto było nowe, jak i obecnie, gdy już stało się klasykiem – jest odmiana GSi. Jej 2-litrowy, 110-konny silnik z takim wigorem napędza pojazd, że tylko prawdziwy ignorant nie dostaje gęsiej skórki.

Właśnie taki samochód wyprodukowany w 1986 roku został wystawiony przez sprzedawcę w Holandii. Auto oferuje firma E&R Classics z Waalwijk (około godzinę od Akwizgranu). Pojazd pierwotnie użytkowany był w Belgii, a następnie kilka lat spędził w kolekcji w Irlandii.

Kiedy patrzy się na zdjęcia Manty ma się wrażenie, jakby dopiero co zjechała z taśm montażowych. Lakier nie nosi żadnych śladów zużycia i nie widać nawet najmniejszych uszkodzeń. Wszystko jest w oryginalnym stanie i nawet kalkomanie są w nienagannej kondycji. Także białe felgi prezentują się perfekcyjnie.

Biorąc pod uwagę wygląd samochodu bardzo prawdopodobne jest, że ma on deklarowany przez sprzedawcę przebieg – 35 337 km. Jednak firma, która go oferuje nie jest w stanie udokumentować tego faktu.

Podobnie jak nadwozie, także i wnętrze auta prezentuje się wyjątkowo dobrze. Podczas oględzin pojazdu próżno szukać oznak zużycia w postaci przetartych materiałów tapicerskich czy połamanych elementów. Plastiki nie wyglądają na nadmiernie zużyte, porysowane czy wyblakłe przez wpływ słońca. Delikatne ślady użytkowania znajdziemy jedynie na konsoli środkowej w okolicach dźwigni skrzyni biegów.

Opel Manta w takim stanie oferowany jest przez holenderskiego sprzedawcę za 22 950 Euro (około 103 tys. zł). To dużo, zważywszy, że na rynku jest wiele tańszych Mant. Jednak z drugiej strony nie są one w tak dobrej kondycji ich wyposażenie nie jest w pełni oryginalne, a przebiegi okazują się znacznie wyższe.