W drugiej połowie lipca 2022 r. w Prochowicach na terenie powiatu legnickiego policjanci z miejskiej drogówki kontrolowali prędkość za pomocą ręcznego miernika. Patrol zauważył jadące BMW. Dokonano pomiaru, który wykazał, że jego kierowca jechał o 46 km/h szybciej, niż pozwalało obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

BMW jednak nie zatrzymało się do kontroli, więc policjanci, używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, natychmiast podjęli pościg. Gdy zatrzymali auto, okazało się, że kierował nim 16-latek. Przyznał, że kluczyki od samochodu wziął bez wiedzy rodziców, bo jak twierdził "chciał sobie pojeździć". Poza tym twierdził, że się nie zatrzymał do kontroli, bo zestresował się na widok interweniujących policjantów.

Po zakończeniu niezbędnych czynności legniccy policjanci przekazali nieodpowiedzialnego młodzieńca matce. Młody mężczyzna został przesłuchany, a materiały z tego postępowania zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego, który zdecyduje o dalszych losach 16-latka i konsekwencjach, jakie poniesie w związku z kierowaniem pojazdem bez uprawnień oraz próbę ucieczki przed policjantami