Dom Judy i Eda Craine położony jest na stromym wzgórzu San Francisco. Parkowanie na ulicy jest więc nie lada wyzwaniem. W związku z tym para parkowała swój samochód na podjeździe przed domem. Robili to codziennie przez ostatnich 36 lat. Ich samochód stał tam każdego dnia i każdej nocy.

Bardzo się zdziwili, gdy niedawno do ich skrzynki przyszedł mandat w wysokości 1542 dol. (ok. 7,1 tys. zł) oraz wezwanie, by już więcej nie zostawiali samochodu na podjeździe. Za każdy dzień złamania tego zakazu, miasto grozi karą w wysokości 250 dolarów.

"To jest co najmniej zaskakujące" dziwi się Judy Craine w rozmowie z ABC 7 News. Napisała do urzędu miasta maila, spodziewając się, że to jakaś pomyłka.

Zobacz też: Urząd Skarbowy z Opola przysłał mandat? Uwaga, to nie oszustwo!

Miasto: pokażcie zdjęcia historyczne

W odpowiedzi wydział planowania jednak nie zmienił zdania. Miasto odpisało, że parkowanie na podjeździe jest nielegalne. Dało jednak parze nadzieję. Jak wynikało z odpowiedzi urzędu, małżeństwo będzie mogło dalej parkować na tym miejscu, jeśli na historycznych zdjęciach udowodni, że w przeszłości podjazd miał takie zastosowanie. Urząd określił, że wystarczy zdjęcie samochodu bądź bryczki konnej zaparkowanej na podjeździe.

Para wzięła się więc za poszukiwania. Udało im się znaleźć zdjęcia z czasów młodości ich córki, dokładnie 34 lata temu, na których widać zaparkowany w tym samym miejscu samochód. Znaleźli też w internecie archiwalne zdjęcie z 1938 r., na którym widać samochód na podjeździe. Dla wydziału planowania to jednak niewystarczający dowód.

Podobna sytuacja spotkała sąsiadów państwa Craine.

Zobacz też: Straż miejska karze donosicieli. Pomyśl, zanim naskarżysz, że ktoś źle parkuje

Wiata ma rozwiązać problem

Po wymienieniu korespondencji z parą, miasto zgodziło się, by państwo Craine nie płacili grzywny. Wciąż nie mogą jednak zostawiać samochodu na podjeździe. Miasto zaproponowało, by na podjeździe zbudowali wiatę, pod którą będą parkować samochód. Zadaszenie, zdaniem wydziału planowania, miałoby rozwiązać sytuację.

Źródło: ABC 7 News