Alfa Romeo za kończyła 2021 r. z wynikiem 1 749 sprzedanych samochodów. Dla Włochów był to ponad 30-procentowy wzrost rok do roku. Wyczyn udał się pomimo ograniczeń na rynku związanych z dostępnością nowych samochodów.

Alfa Romeo w Polsce - które modele wybierali klienci?

1 210 sprzedanych egzemplarzy modelu Alfa Romeo Stelvio wystarczyło, aby ten awansował do rankingu Top 10 najchętniej kupowanych SUV-ów. Wzrost sprzedaży wyniósł aż 50,9% w porównaniu z 2020 r. Firma chwali się też, że poprzedni rok był dla Stelvio w Polsce rekordowy z innego powodu. Mianowicie 2021 r. zaowocował najlepszym wynikiem sprzedaży od momentu wprowadzenia modelu na rynek w 2017 r. Włosi raportują też, że sprzedali 490 sztuk sedana Giulia i otwarcie mówią o powodach do zadowolenia. Reprezentująca włoską markę w segmencie sportowych limuzyn segmentu D Giulia zaliczyła 37,6-procentowy wzrost sprzedaży. Podobnie jak w przypadku Stelvio, również i dla Giulii był to rekordowy rok od czasu swej premiery w 2016 r.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Polska to czwarty najważniejszy rynek w Europie dla Alfy Romeo

Prezentowane wyniki sprzedaży uplasowały nasz kraj tuż za podium w skali całej Europy. Polska to obecnie zwarty rynek dla Alfy Romeo w Europie, po Włoszech, Niemczech i Hiszpanii. Firma utożsamia ten sukces z faktem, że Polska jest pierwszym rynkiem europejskim, na którym wprowadzono 5-letnią gwarancję z przebiegiem 200 000 km i wszystkie egzemplarze Alfy Romeo sprzedane w 2021 r. zostały nią objęte.

Alfa Romeo GIulia GTA i GTAm Foto: Alfa Romeo
Alfa Romeo GIulia GTA i GTAm

A jaki będzie dla Alfy Romeo obecny rok?

2022 r. będzie dla Alfy Romeo rokiem premiery nowego, kompaktowego SUV-a Tonale. Model zadebiutuje w połowie roku jednocześnie na najważniejszych rynkach europejskich, w tym w Polsce. Włoski producent chwali się też, że w pierwszych dniach stycznia polskiemu klientowi została dostarczona 540-konna Alfa Romeo Giulia GTAm. Kolejne dwa egzemplarze tego unikalnego modelu zostaną wydane jeszcze w styczniu, a ostatnie trzy z puli sześciu sztuk przeznaczonych na krajowy rynek zostaną wyprodukowane jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.