Do wypadku doszło w ostatni piątek w godzinach wieczornych (chwilę przed 21.00). Na ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim samochód marki Toyota potrącił 34-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. W okolicy akurat przejeżdżał patrol policji, który natychmiast się zatrzymał. Funkcjonariusze, czekając na przyjazd pogotowia, od razu przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 34-letniej kobiecie. Pomogli im również świadkowie zdarzenia.

Czytaj także: Dziewczynka na przejściu dla pieszych, kierowca nawet nie zwolnił

19-latek potrącił na przejściu dla pieszych 34-latkę. Prawo jazdy miał od trzech dni
19-latek potrącił na przejściu dla pieszych 34-latkę. Prawo jazdy miał od trzech dni

19-latek potrącił 34-latkę. Okazało się, że prawo jazdy miał od trzech dni

"Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Po przekroczeniu osi jezdni przez pieszą, wjechał w nią znajdujący się na drugim pasie ruchu samochód marki Toyota. 19-letni kierujący tym autem uderzył w 34-latkę, która następnie dostała się pod koła Toyoty. Tomaszowianka z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala" - informuje policja.

Czytaj także: "To piętno na mnie ciąży". Tragedia, która "przepełniła czarę"

Funkcjonariusze policji zabrali 19-letniemu kierowcy prawo jazdy. Okazało się, że posiadał je zaledwie od trzech dni. Kierowca został również przebadany alkomatem - badanie wykazało, że w momencie wypadku był trzeźwy. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

"Publikujemy je ku przestrodze i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych" - apeluje policja, która opublikowała nagranie z wypadku.

Czytaj także: Poszli pobiegać po... autostradzie. Bardzo złe zachowanie biegaczy

(AG)