We wtorkowy wieczór 31 października, policjanci ze szczecińskiej drogówki - z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, otrzymali, od jednego z kierowców zgłoszenie o dzieciach przewożonych w bagażniku. Na miejscu pojawili się po kilku minutach od zgłoszenia. Na ul. Gdańskiej zatrzymali, wskazane w zgłoszeniu osobowe Audi.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Jak przekazał w wypowiedzi dla PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie mł. asp. Paweł Pankau: "Po zgłoszeniu przez jednego z uczestników ruchu drogowego, patrol policji ze szczecińskiej drogówki zatrzymał od kontroli pojazd, w którym mężczyzna miał przewozić w bagażniku troje dzieci. Okazało się to prawdą."

Troje dzieci w bagażniku

Policja w swoim komunikacie informuje, że kierowca tłumaczył się tym, że dzieci były zmęczone i chciał udostępnić im miejsce do spania. Motywował to tym, że "oni mieszkają niedaleko" więc, postanowił więc udostępnić dzieciom bagażnik, żeby mogły się położyć i zasnąć.

To jednak niejedyne wykroczenie, którego dopuścił się kierowca. Łącznie przewoził w samochodzie sześć osób - o jedną więcej, niż powinien, a dodatkowo jedna z pasażerek nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policja sporządziła wniosek do sądu o ukaranie kierującego.