Agencja Reutera donosi, że w Polsce będzie powstawał mały model z napędem elektrycznym Leapmotor T03. Jego produkcja ma się odbywać w systemie SKD, czyli w procesie montażu dużych gotowych podzespołów pojazdu.

To nieoficjalna informacja, żadna ze stron nie udzieliła komentarza w tej sprawie.

Stellantis i Leapmotor rozpoczeły współpracę w sektorze pojazdów elektrycznych

W październiku 2023 r. obie firmy poinformowały, że zamierzają utworzyć spółkę joint venture Leapmotor International, której celem jest przyspieszenie i rozszerzenie globalnej sprzedaży niedrogich produktów Leapmotor, wykorzystując rozległe aktywa Stellantis na całym świecie oraz jej komercyjne know-how.

Rozpowszechnienie produktów marki Leapmotor w innych regionach świata ma zacząć się właśnie od Europy. Zapowiedziano, że spółka joint venture zamierza rozpocząć dostawy w drugiej połowie 2024 r.

Umowa pomiędzy Stellantis a Leapmotor to pierwsza w branży globalna współpraca w zakresie pojazdów elektrycznych między jednym ze światowych producentów samochodów a chińskim producentem OEM, specjalizującym się w pojazdach NEV (nowych pojazdów energetycznych).

Leapmotor T03 - co to za auto?

Leapmotor T03 to pięciodrzwiowy mikrosamochód do miasta z napędem elektrycznym. Kompaktowy akumulator o pojemności 36,5 kWh ma zapewnić zasięg przekraczający nawet 400 km (w cyklu NEDC). Producent podaje, że moc tego modelu wynosi 55 kW (ok. 75 KM), a przyspieszenie od 0 do 50 km/h trwa 5 s.