• Modele mało znanych marek powoli przebijają się do czołówki. Renomowani, ale drodzy producenci będą mieli coraz trudniej
  • Rocznie sprawdzamy nawet 200 modeli ogumienia pod kątem osiągów i bezpieczeństwa
  • W tym teście najwyższe miejsca zajęły opony, które naszym zdaniem zapewniają najlepszy kompromis

Kiedy zbliża się wiosna, nie tylko nasze piękne panie potrzebują nowej garderoby - również i autom przydadzą się nowe „buciki”. Tylko jakie wybrać? Przetestowaliśmy dla Was aż 53 modele opon letnich w rozmiarze 225/45 R 17. Dlaczego aż tak dużo? Bo rynek oponiarski ciągle dynamicznie się zmienia, a testując produkty tylko tych marek, które znamy od lat, moglibyśmy przecież przegapić ciekawe nowości. Nie należy ulegać uprzedzeniom, mniej znane marki też powinny mieć szansę, żeby się wykazać.

Od drogich opon z segmentu premium aż po tanie opony letnie nieznanych bliżej marek - we wstępnym etapie porównania rozpiętość cenowa badanych produktów była naprawdę niezwykła. Po to, żeby przejść przez eliminacje i dostać się do rundy finałowej testu, każdy z modeli musiał zmierzyć się najpierw z próbami hamowania na mokrej i na suchej nawierzchni. Tu liczył się każdy centymetr!