• Chorwacja to naturalny (i dobry!) kierunek wyjazdów – dotrzemy tam szybko i mamy gwarancję dobrej pogody
  • Testowa Dacia Jogger ma 110-konny silnik 1.0 TCe. 100 km/h uzyskuje po 12,2 s (pomiar). Aktualna cena auta w naszej (bogatej) kompletacji to 101 350 zł
  • Chcąc ograniczyć wydatki związane z wyjazdem trzeba go dobrze zaplanować

Wakacje pod namiotem? Wiele osób nie wyobraża sobie innego spędzenia urlopu, a pobyt na kempingu nie jest traktowany jako sposób na oszczędność, ale pewien styl bycia – w przypadku wspólnego wyjazdu, np. w kilka rodzin, można stworzyć małe "miasteczko", jesteśmy blisko natury, nierzadko z pięknym widokiem na morze. Nie ma też problemu, co zrobić z psem w czasie wyjazdu – zabieramy po prostu ze sobą. Taki nocleg kończy się niższym rachunkiem niż pobyt all inclusive w hotelu, ale z drugiej strony trzeba mieć zgromadzony sprzęt kempingowy (namiot, stoliki, krzesła itp.) oraz mieć czym… zabrać go na miejsce. Naturalnym wyborem jest więc podróż odpowiednio pojemnym samochodem. Właśnie takie zadanie postawiliśmy przed Joggerem.

Dacia Jogger 1.0 — co zrobić z trzecim rzędem?

Choć testowy Jogger ma siedem miejsc, od razu rezygnujemy z ostatniej kanapy (a właściwie dwóch osobnych foteli) – przy mniejszej liczbie osób tylko przeszkadza, nawet po złożeniu. Wyjęcie jest bardzo łatwe i bez kłopotu można zrobić to samodzielnie – każdy z foteli waży niespełna 10 kg.