Lamborghini Aventador zyskało literę S w nazwie. Jednak auto oferuje więcej nowości niż tylko inną nazwę. Tak jak wersja LP 700-4, nadal ma napęd 4x4, ale moc zwiększono do 740 KM, a poza tym dodano układ czterech skrętnych kół.

Lamborghini Aventador S
Lamborghini Aventador S

Lamborghini Aventador S - poręczny jak nigdy

Podczas jazdy z niedużą prędkością tylne koła zwracają się w kierunku przeciwnym niż przednie. Ma się wrażenie, że rozstaw osi wirtualnie się zmniejszył. Dzięki temu manewrowanie stało się łatwiejsze.

Wraz ze wzrostem prędkości tylne koła zaczynają się odwracać w tę samą stronę, co przednie. Teraz wrażenie jest takie, jakby rozstaw osi się zwiększył. W trakcie szybkiej jazdy samochód staje się bardziej stabilny, a to pozwala pokonywać łuki z jeszcze wyższą prędkością niż dotychczas.

Lamborghini Aventador S
Lamborghini Aventador S

Po liftingu 12-cylindrowy widlasty silnik ma o 40 KM więcej. Jednak nie przekłada się to na osiągi. W dalszym ciągu „setkę” uzyskuje się po 2,9 s, a prędkość maksymalna to 350 km/h, choć ma się wrażenie, że 6,5-litrowy wolnossący silnik żwawiej reaguje na dodanie gazu, a układ wydechowy ma soczystsze brzmienie.

Z silnikiem współpracuje sekwencyjna skrzynia biegów. Do jazdy na co dzień przewidziano tryb automatyczny, w którym lepsza jest elastyczność. Dzięki temu udało się zmniejszyć szarpnięcia, które zdarzały się podczas redukowania biegu.

Lamborghini Aventador S - w punkt

To jest super

Dzięki czterem skrętnym kołom duże Lambo jest wyjątkowo poręczne.

To nie wyszło

Wyższa moc nie polepszyła osiągów.

Efekt WOW!

Skrętne tylne koła okazują się bardziej pomocne, niż przypuszczaliśmy.

Kto to kupi?

Bogaci kierowcy, którzy mają aspirację do wyścigowej jazdy.

Lamborghini Aventador S - dane techniczne

Lamborghini Aventador S

Silnik benz. V12 Pojemność 6498 cm3

Moc 740 KM przy 8400 obr./min Maks. moment obr.

690 Nm/5500 obr./min Napęd 4x4/skrzynia aut. 7b

Dł./szer./wys. 4797/2030/1136 mm

Bagażnik 140 l

Masa własna 1575 kg Zb. paliwa 85 l

OSIĄGI V maks. 350 km/h

0-100 km/h 2,9 s

Spalanie 16,9 l/100 km

Emisja CO2 394 g/km

Cena 335 050 euro

Lamborghini Aventador S - naszym zdaniem

Inny, a jednak ten sam. Zmieniło się prowadzenie pojazdu, ale układ skrętnych czterech kół nie pozbawił auta charakteru. Aventador to nadal dziki sportowy model.