Elektryfikacja stała się już normą w motoryzacji. Dlatego Ford, który oferuje nowoczesne auta i chce być w zgodzie z ekologią ma w ofercie wszelkie formy napędów zasilanych energią elektryczną.

W wybranych modelach pracują miękkie lub klasyczne hybrydy, które bez trudu spełniają wyśrubowane normy emisji spalin. Nie brakuje też wersji plug-in, które po naładowaniu akumulatorów z gniazdka umożliwiają jazdę w czysto elektrycznym trybie.

Wspólną cechą tych wszystkich odmian jest nie tylko niska, a nawet całkowicie bezemisyjna jazda, lecz także świetne osiągi. Jednak prawdziwą perłą w gamie jest Mustang Mach-E. Pod jego maską pracują wyłącznie mocne silniki elektryczne (269, 294, 351 lub 487 KM w wersji GT).

 Foto: Ford

Kierowcy, którzy zdecydują się na Forda Mustanga Mach-E, mogą cieszyć się nie tylko cichą i bezemisyjną jazdą, lecz także przyspieszeniem do setki już po 3,7 s. Imponujący jest także maksymalny zasięg, który wynosi aż 610 km. Napęd przekazywany jest na jedną, lub na obie osie.

Elektryfikacja w wydaniu Forda to nie tylko miejskie, rodzinne czy terenowe lub sportowe auta osobowe, lecz także wersje dostawcze. W ofercie jest już Transit Custom hybrid plug-in oraz Ford Tourneo Custom PHEV. To jeszcze nie koniec, bo w przyszłym roku pojawi się w pełni elektryczny Ford E-Transit.