Policja jak mantrę powtarza, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości, zwłaszcza gdy mówimy o naprawdę poważnym przekroczeniu limitu, jest jednym z najniebezpieczniejszych i najczęstszych wykroczeń popełnianych przez kierowców. Gdy do tego dodamy jeszcze niemal całkowity brak wyobraźni u kierującego, sytuacja staje się naprawdę poważna i zagrażająca innym uczestnikom ruchu drogowego.

Kierowca BMW mocno poszarżował

Z takim właśnie przypadkiem mieli do czynienia policjanci, którzy w sobotę (2 września) na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle zatrzymali kierowcę BMW. Mężczyzna potwierdził tezę, że wielu kierowców oswoiło się już z wysokimi mandatami i coraz częściej znacząco przekraczają dopuszczalną prędkość, nie licząc się przy tym z grożącymi konsekwencjami.

22-letni kierowca BMW znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość Foto: KPP w Jaśle
22-letni kierowca BMW znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość

22-letni kierowca, jadąc BMW, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, rozpędził się do 170 km/h. Jakby tego było mało, wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu. Reakcja policjantów, którzy zauważyli niebezpieczną jazdę młodocianego kierowcy, była natychmiastowa. Kierujący został ukarany mandatami na łączną kwotę 5 tys. zł oraz 40 punktami karnymi.

Surowe konsekwencje dla kierowcy BMW

Być może 22-latek zdecydował się na taką swawolę, bo miejsce, w którym popełnił wykroczenia, znajdowało się poza terenem zabudowanym. W tej sytuacji nawet po przekroczeniu dopuszczalnego limitu o ponad 50 km/h policja nie zatrzymuje automatycznie uprawnień. Ale młody kierowca i tak musi liczyć się z utratą prawa jazdy, tyle że za przekroczenie 24 punktów karnych. Teraz kierującego czeka ponowny egzamin.

22-latek z BMW był jednym z wielu, którzy zostali przyłapani przez jasielskich policjantów na ignorowaniu przepisów podczas weekendu 2-3 września. "W wyniku swoich działań, funkcjonariusze zatrzymali aż 13 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące" — informuje policja z Jasła.