Na Placu Trzech Krzyży w Warszawie jeden z motocyklistów zarejestrował incydent z udziałem policji. Radiowóz razem z innymi samochodami stanął przed pasami, aby przepuścić pieszych na przejściu. Jednak jadący obok Hyundai nie zatrzymał się i pojechał dalej. Mogłoby się wydawać, że kierowca zostanie ukarany. Radiowóz na sygnale szybko dogonił kierowcę Hyundaia na kolejnych światłach.

Zobacz także: Bus zatrzymany do kontroli, a w nim 29 osób

Internauci oburzeni zachowaniem policji w Warszawie

Motocyklista zaś pojechał za samochodami. Dzięki temu uwiecznił na swoim nagraniu dość ciekawą scenę. Widać na niej, jak kierowca Hyundaia chowa do kieszeni coś, co bardzo przypomina odznakę policyjną. A następnie spokojnie odjeżdża. Bez mandatu czy jakiegokolwiek pouczenia.

"Kierowca Hyundaia nie zważa na to i przejeżdża tuż obok. Kara wydaje się być nieunikniona. A jednak. Kierowca Hyundaia, czy to tajniak, czy policjant po służbie macha najprawdopodobniej odznaką policjantom oznakowanego radiowozu i pozostaje bezkarny. Równi i równiejsi" - napisał autor nagrania, które opublikował w sieci.

Zobacz także: 18-latka weszła prosto pod jadący samochód. Dostała mandat

Nagranie z warszawskiej ulicy wzbudziło wiele emocji wśród internautów. W komentarzach burza:

"Są równi i równiejsi. Całe szczęście, że to zostało nagrane i przekazane do publiki".

"Tacy ludzie to z automatu powinni mieć zabierane prawko".

"Machanie legitymacją czy to policyjną, strażacką, czy inną to standard podczas kontroli i sposób na uniknięcie mandatu".

"I tutaj powinny być pokazane numery rejestracyjne i do Biura Spraw Wewnętrznych".

Zobacz także: Prawie 100 km na godz. na hulajnodze elektrycznej. Jest komentarz policji