Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Górze (województwo dolnośląskie) zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej białego busa marki Iveco. Za kierownicą siedział 50-letni obywatel Ukrainy. Gdy policjanci zajęli się sprawdzaniem stanu technicznego pojazdu oraz przewożonego w nim ładunku, odkryli, że w przedziale ładunkowym (przeznaczonym do przewozu towarów) podróżuje 29 osób. Co więcej, pasażerowie ci albo stali, albo siedzieli na skrzynkach, co było skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem. Nie wspominając już o braku pasów bezpieczeństwa.

Zobacz także: Samochód przeleciał nad rondem. Kierowca "nie zauważył" skrzyżowania

Kierowca przewoził 29 osób w przedziale ładunkowym. Złapała go policja

Jak informuje policja, kierowca poważnie naruszył obowiązujące przepisy prawne. Po pierwsze, złamał prawo, przewożąc o 29 osób więcej, niż wynosi dopuszczalna ich liczba określona w dowodzie rejestracyjnym. Po drugie zaś, pasażerowie ci podróżowali w sposób narażający ich zdrowie i życie. A to mogło skończyć się tragicznie.

Zobacz także: 18-latka weszła prosto pod jadący samochód. Dostała mandat [Nagranie]

To miała być rutynowa kontrola. Odkryto w przedziale ładunkowym 29 osób Foto: dolnoslaska.policja.gov.pl / Policja Dolnośląska
To miała być rutynowa kontrola. Odkryto w przedziale ładunkowym 29 osób

- W sytuacji uczestniczenia Iveco w zdarzeniu drogowym podróżujące w nim bez jakiegokolwiek zabezpieczenia technicznego osoby najprawdopodobniej odniosłyby poważne obrażenia bądź nawet mogłyby zginąć - informuje policja.

50-letni kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym. Dodatkowo policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące.

Zobacz także: Niezwykła akcja w korku na A4. Liczyła się każda minuta [Wideo]

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Górze