• Ameryka ma pierwszeństwo – tu sprzedaje się znacznie więcej Hond CR-V niż w Europie
  • Łącznie z zapowiadanym ZR-V Honda będzie oferowała w Europie trzy SUV-y
  • Szósta generacja CR-V dotrze do nas najprawdopodobniej z napędem hybrydowym
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Cztery oficjalne zdjęcia nowej Hondy CR-V trafiły właśnie do światowych mediów. Pokazano tylko fragmenty nadwozia i chodzi tu o amerykańskie wydanie popularnego SUV-a, jednak fotografie sporo zdradzają.

Z tego, co na nich widzimy, możemy wywnioskować, że zmian rewolucyjnych w stylistyce Hondy CR-V nie będzie, czeka nas raczej ewolucyjna zmiana. SUV ma węższe niż dotychczas reflektory. Osłona chłodnicy jest czarna, podobnie jak inne detale wykończenia – wszystko zgodnie z panującym trendem zastępowania chromów czernią. Honda jednak całkiem nie rezygnuje ze srebrzystych akcentów – i dobrze, połówka przodu, którą pokazał japoński producent, wygląda dobrze, miejmy nadzieję, że podobnie będzie z całością. Tylne światła podciągnięte na słupki trochę przypominają Volvo. Tu także połączenie czerni z chromowanymi elementami prezentuje się korzystnie.

Nowa Honda CR-V - kiedy pojawi się w Europie?

Europejska wersja Hondy CR-V nie będzie się raczej bardzo różnić, ale nie wiemy, kiedy dokładnie pojawi się w Europie. Przypuszczamy, że nastąpi to w przyszłym roku. Jeśli powtórzy się sytuacja taka, jak z najnowszymi generacjami Hondy Civic i HR-V, to na nasz kontynent trafi tylko wersja hybrydowa e:HEV. W przypadku Civica, który u nas ma być dostępny dopiero jesienią, producent daje nadzieję na późniejszą prezentację sportowego Type R. O tym, że Honda stawia na hybrydy także dla CR-V widać zresztą gołym okiem. Aż na trzech z czterech opublikowanych zdjęć widnieje napis CR-V Hybrid.

Oprócz nowej generacji HR-V i CR-V Honda szykuje jeszcze jednego, całkiem nowego SUV-a – plasującego się pomiędzy tymi dwoma już znanymi, występującego pod nową nazwą ZR-V. Japoński producent pokazał niedawno pierwsze szkice auta, które zadebiutować ma w przyszłym roku.