Sprawcą zdarzenia okazał się 64-letni mieszkaniec Litwy, u którego alkomat wykrył aż dwa promile alkoholu w organizmie. Kierowca nie zdołał zachować kontroli nad ciężkim pojazdem w trudnych warunkach pogodowych i cysterna przewróciła się do rowu. Mężczyzna przeżył wypadek, ale musiał zostać przewieziony do szpitala.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wjechał w dystrybutor na stacji paliw. Swój wyczyn zapamięta na długo [WIDEO]

Droga zablokowana od soboty

Droga wojewódzka w miejscowości Krupe jest całkowicie zablokowana, a policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Dzisiaj miała być podjęta próba postawienia cysterny na koła. Akcję utrudniły duże opady śniegu — jak widać na zdjęciach, cysterna przewróciła się jeszcze zanim doszło do śnieżycy i przysypania zarówno pojazdu, jak i drogi. Policjanci i strażacy wyznaczyli objazdy, które dla pojazdów osobowych wyznaczono przez drogę biegnącą za ruinami Zamku w Krupem oraz przy miejscowej szkole podstawowej.

Nietrzeźwy kierowca przewrócił cysternę z paliwem Foto: lubelska.policja.gov.pl
Nietrzeźwy kierowca przewrócił cysternę z paliwem
Nietrzeźwy kierowca przewrócił cysternę z paliwem Foto: lubelska.policja.gov.pl
Nietrzeźwy kierowca przewrócił cysternę z paliwem

Zobacz także: Przyczepa z miałem uderzyła i przygniotła auto osobowe. Pasażerowie byli bez szans

To nie jedyny tego typu przypadek podczas tego weekendu. Jak donosi serwis lublin112.pl, w niedzielę nad ranem na drodze S12 w miejscowości Młynki w pow. puławskim, samochód ciężarowy marki MAN z cysterną w wyniku niedostosowania przez kierującego prędkości do panujących warunków wpadł w poślizg i wjechał w bariery drogowe. Kierującemu pojazdem 36-latkowi nic się nie stało. Z kolei na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego kierowca ciężarowego DAF-a zjechał na pobocze i uderzył w barierkę.

(BM)