Komenda Główna Policji podsumowała długi weekend, kiedy to służbę pełniło ok. 4300 policjantów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Podczas ostatniego długiego weekendu na polskich drogach doszło do 303 wypadków drogowych, które pochłonęły 24 ofiary śmiertelne, a 354 osoby zostały ranne — poinformował PAP nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

- Dane te są nieco lepsze niż ubiegłoroczne, kiedy odnotowano 333 wypadki drogowe, 35 ofiar śmiertelnych, 404 osoby ranne i zatrzymano 1706 nietrzeźwych kierowców – zaznaczył.

Podkreślił również, że wzmożone kontrole drogowe prowadzone przez policję w związku z powrotami z wyjazdów będą kontynuowane także w poniedziałek.

Policjanci zatrzymali prawie półtora tysiąca pijanych kierowców

W trakcie weekendu, od środy 29 maja do niedzieli 2 czerwca, policjanci zatrzymali 1459 nietrzeźwych kierowców. Wykryto również 415 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Analiza policyjnych danych wykazała, że wśród ofiar śmiertelnych wypadków drogowych było siedmiu pasażerów samochodów i trzech motocyklistów.

Podkreślił również, że w poniedziałek trwają wzmożone działania policji ruchu drogowego związane z powrotami z weekendowych wyjazdów.