Rozbudowa systemu odcinkowego pomiaru prędkości w Polsce trwa w najlepsze. Bramownice pod żółte kamery GITD stanęły niedawno przy "deteeśce" (DTŚ) łączącej miasta konurbacji górnośląskiej. Dokładną lokalizację najnowszego fragmentu, który zostanie objęty monitoringiem prędkości, poznajemy dzięki lekturze artykułu w serwisie katowice24.info.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Odcinkowy pomiar prędkości na katowickim fragmencie DTŚ

Kontrola średniej prędkości będzie prowadzona na ok. 1,5-kilometrowym odcinku DTŚ w Katowicach. Jak twierdzi redakcja katowice24.info, bramownice pojawiły się w okolicy kładki dla pieszych między Załężem i os. Tysiąclecia oraz naprzeciwko centrum handlowego Auchan na wysokości firmy Yamazaki Mazak.

Trasa ma na tym odcinku po trzy pasy ruchu w obu kierunkach jazdy, na których obowiązuje ograniczenie do 80 km/h. GITD zastosuje w tym miejscu urządzenia Unicam Velocity 3 umożliwiające jednoczesną rejestrację wykroczeń na kilku pasach ruchu nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Ten fragment "deteeśki" zostanie objęty odcinkowym pomiarem prędkości Foto: Google Maps
Ten fragment "deteeśki" zostanie objęty odcinkowym pomiarem prędkości

Kiedy wystartuje odcinkowy pomiar prędkości na DTŚ?

Instalacją urządzeń na DTŚ zajmuje się firma Spirnt, która odpowiada także za Inteligentny System Transportowy w Katowicach. Na wywiązanie się z umowy ma czas do końca tego roku, dlatego GITD przewiduje, że żółte kamery zaczną działać najpóźniej w grudniu. A kiedy najwcześniej?

Bramownice i kamery odcinkowego pomiaru prędkości (zdj. ilustracyjne) Foto: Piotr Szypulski / Auto Świat
Bramownice i kamery odcinkowego pomiaru prędkości (zdj. ilustracyjne)

– przekazała serwisowi katowice24.info Monika Niżniak, rzeczniczka GITD. Podkreśliła jednak, że inspektorat "jest gotowy to zrobić właściwie z dnia na dzień".