• Zbliżone pod względem wielkości kabin i bagażników samochody oferuje także kilku innych producentów niż Audi, BMW oraz Mercedes
  • Za około 35 tys. zł możecie kupić Mercedesa klasy E kombi (S211 – kombi, W211 – sedan) z końca produkcji
  • Superb w wersji kombi zadebiutował w 2. generacji (wcześniej był tylko sedan). To jedno z największych i najpojemniejszych kombi tego typu na rynku

Nie wszystkim odpowiada to, że auta klasy wyższej (segment E) mają zwykle nadwozia sedan. Oczywiście, od lat niemieccy producenci marek premium oferują modele tego typu z nadwoziem kombi, ale konkurencja nie jest liczna.

Okazuje się jednak, że w założonej przez nas kwocie 30-40 tys. zł da się znaleźć zbliżone wielkością samochody, które również są godne polecenia.

Nie wszystkie mogą pochwalić się wysokim prestiżem, bo polecana przez nas Skoda Superb zdecydowanie nie jest autem klasy premium, za to zapewnia ogromną ilość miejsca, a do tego w odmianie kombi jest w naszym zasięgu cenowym. Wśród siedmiu polecanych przez nas modeli znalazły się także dwa, które tak urosły, że w zasadzie spokojnie mogą konkurować z klasą wyższą.

Są to: Subaru Legacy V kombi oraz Volvo V70 3. generacji. Jest też Chrysler 300C Touring, który mimo że najmniejszy wśród prezentowanych aut, powstał przecież na płycie podłogowej Mercedesa klasy E (W210).

Nie mogło – rzecz jasna – zabraknąć w naszym zestawieniu „niemieckiej trójcy”, czyli Audi A6, BMW serii 5 oraz Mercedesa klasy E. To najpopularniejsze samochody wśród kombi klasy wyższej, ale też mocno skomplikowane oraz drogie w naprawach. Koniecznie musicie mieć to na uwadze, zanim zdecydujecie się na którąś z naszych propozycji – ich utrzymanie niekiedy przyprawia o ból głowy!

Nasza opinia

Kombi w klasie wyższej za ok. 30-40 tys. zł nie ma szczególnie dużo? Okazuje się, że zbliżone pod względem wielkości kabin i bagażników samochody oferuje także kilku innych producentów niż Audi, BMW oraz Mercedes. Każdy z nich ma nieco inny charakter, bo Skoda Superb i Chrysler 300C to różne samochody, i to nie tylko pod względem tego, co można znaleźć pod ich maskami, lecz także wtedy, gdy spojrzymy na wielkość ich kabin i pojemność kufrów.