Kosobudy-Wybudowanie to część wsi Kosobudy położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. Tam młoda kobieta w osobowym Volkswagenie, jak ocenili policjanci z chojnickiej drogówki, nie dostosowała prędkości, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie posesji oraz w latarnię.

Przeczytaj: 78-metrowy kolos przejechał kilkaset metrów i utknął. Mały błąd, duży problem i olbrzymie koszty

Samochód rozbity przez 18-latkę Foto: Policja
Samochód rozbity przez 18-latkę

Kobieta nie odebrała jeszcze prawa jazdy

Badanie alkomatem wykazało, że kierująca autem była trzeźwa. Kobieta niedawno zdała egzamin na prawo jazdy, ale dokument nie został jej jeszcze wydany. Najprawdopodobniej zaważył tu brak doświadczenia. Policjanci ostrzegają przed zbyt szybką jazdą i apelują o stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz dostosowanie jej do warunków panujących na drogach.

Czytaj także: Policjanci ukarali kolegę. Radiowóz na sygnale zderzył się z autem osobowym

Kiedy uzyskuje się uprawnienia do kierowania pojazdem?

Wydawałoby się, że wystarczy zdać egzamin i już można siadać za kierownicę. Niestety nie. Po zdanym egzaminie na prawo jazdy można samodzielnie prowadzić samochód dopiero wtedy, gdy odbierzemy dokument. Uprawnienia do kierowania samochodem nadawane są nie przez ośrodek, w którym zdajemy egzamin, a przez starostwo powiatowe odpowiednie dla miejsca zamieszkania, urząd miasta lub, jeśli mieszkamy w Warszawie, urząd dzielnicy właściwej dla miejsca zamieszkania.