Policja ze stanu Kalifornia może mówić o naprawdę dużym sukcesie. Jak podaje portal Carscoops, udało się odzyskać 35 skradzionych samochodów. I to nie byle jakich! Wszystkie z nich to luksusowe auta, wśród których znalazły się takie perełki, jak m.in. Aston martin czy Bentley. Ich wartość szacowana jest na ok. 2,3 mln dol.

Czytaj także: Kto znalazł Porsche Łukomskiej-Pyżalskiej i czy ktoś dostanie za nie nagrodę?

USA. Policja odzyskała kradzione luksusowe samochody. Ich wartość to ok. 2,3 mln dol.

Portal podkreśla, że w USA kradzieże samochodów są niezwykle częstym przestępstwem. FBI oszacowało, że w samym 2019 r. w całych Stanach Zjednoczonych skradziono aż 721 885 pojazdów silnikowych.

Odzyskanie 35 luksusowych samochodów poprzedziło żmudne śledztwo, które trwało dwa miesiące. Auta odkryto w trakcie przeszukiwań na terenie doliny San Fernando, a dokładnie w dzielnicy Van Nuys (hrabstwo Los Angeles). Dzięki temu udało się odzyskać większość ze skradzionych ostatnio luksusowych samochodów, takich jak np. Aston Martin Vantage, Bentley Continental GT czy Corvette C8.

Do sieci trafiły zdjęcia niektórych odzyskanych aut. Widzimy wśród nich Mercedesa, BMW, Jaguara, Land Rovera, Lexusa i Porsche. Wartość wszystkich odzyskanych samochodów oszacowano na ok. 2,3 mln dol.

Czytaj także: Jak kradną nasze auta? Najczęstsze metody złodziei

Co ważne, śledztwo nie zostało na tym zakończone i wciąż trwa. W jego wyniku aresztowano już jedną osobę 39-latka, u którego skonfiskowano też broń palną. Przy okazji śledztwa odkryto również plantację marihuany składającą się z nieco ponad 400 roślin w jednym pomieszczeniu. Policja nie chce jednak zdradzać więcej szczegółów.

Czytaj także: Kradł auta specjalną lawetą. Policjanci odkryli coś jeszcze

(AG)