Serwis trojmiasto.pl od jednego ze swoich czytelników dostał informację, że funkcjonariusze drogówki, którzy regularnie patrolują buspas na ul. Chwarznieńskiej w Gdyni, zatrzymali do kontroli inspektora Sławomira Pachurę, Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni. Według czytelnika komendant popełnił kilka wykroczeń, w tym jechał buspasem, choć nie miał do tego prawa, a mimo to nie został ukarany.

Policja potwierdziła już, że takie zdarzenie faktycznie miało miejsce, a doszło do niego 22 września br. Jak przekazała serwisowi trojmiasto.pl podkomisarz Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w tym dniu policjanci zatrzymali do kontroli kilku kierujących, którzy popełnili w tym miejscu wykroczenia. Policjantka dodała, że zatrzymani kierowcy zostali pouczeni.

Całą sprawę zbadali już przełożeni zatrzymanego komendanta, których o fakcie kontroli miał poinformować sam zainteresowany. Jak przekazała Kamińska, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku sprawdził, czy doszło do naruszenia dyscypliny służbowej, a przeprowadzone postępowanie wyjaśniające potwierdziło, że kontrola drogowa została przeprowadzona prawidłowo.