Inspektorzy z inowrocławskiego oddziału terenowego kujawsko-pomorskiej ITD przeprowadzali wyrywkową kontrolę pojazdów ciężarowych przejeżdżających autostradą A1. Jednym z wytypowanych tego dnia zestawów był ciągnik siodłowy z naczepą tureckiego przewoźnika. Dokumenty transportowe były bez zarzutu, a stan techniczny ciężarówki nie wzbudzał żadnych podejrzeń. Po przeanalizowaniu danych z tachografu kierowcy inspektorzy nie mogli jednak nie ukarać mężczyzny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

ITD. Turecki kierowca najchętniej w ogóle by się nie zatrzymywał

W trakcie inspekcji funkcjonariusze ITD sprawdzili, że obywatel Turcji w ciągu ostatnich 29 dni aż 20 razy przekroczył normy czasu pracy. Do wymaganych dziennych przerw w prowadzeniu i dłuższych odpoczynków podchodził "minimalistycznie" – starał się nie zatrzymywać.

Wizualizacja czterech dni pracy kontrolowanego kierowcy Foto: ITD
Wizualizacja czterech dni pracy kontrolowanego kierowcy

ITD. Obywatel Turcji i przewoźnik zostali surowo ukarani

Zaangażowanie w pracę jest bardzo ważne, ale nie może być niebezpieczne. Poświęcenie kierowcy odbijało się na jego kondycji, a to powodowało zagrożenie nie tylko dla niego, ale również dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze ITD musieli "zachęcić" obywatela Turcji do częstszych przystanków, wręczając mu wysoki mandat.

Za liczne naruszenia kierowca zapłacił wysoki mandat karny Foto: ITD
Za liczne naruszenia kierowca zapłacił wysoki mandat karny