Rogalinek - wieś położona w województwie wielkopolskim. Poznańscy policjanci wielokrotnie otrzymywali sygnały o kierowcach, którzy łamali przepisy w okolicach lokalnego mostu. Funkcjonariusze postanowili więc wykorzystać drona do pomocy w kontroli samochodów. Efekt? 44 mandaty w zaledwie kilka godzin.

Czytaj także: Z ogrodzenia do więzienia. Kierowca rozbitego Jaguara był poszukiwany i nietrzeźwy

Kierowcy przejeżdżali na czerwonym świetle. Wszystko to uchwycił policyjny dron

Komenda Miejska Policji w Poznaniu udostępniła na swoim profilu na Facebooku nagranie, na którym widać, jak dziesiątki kierowców przeróżnych samochodów łamie przepisy. A wszystko to uchwycił dron.

Film został nagrany tuż przy moście w Rogalinku. Konstrukcja jest bowiem remontowana od kilku miesięcy. W związku z tym na tym fragmencie ruch samochodów odbywa się wahadłowo. Dodatkowo uzupełniony jest sygnalizacją świetlną. A to sprawia, że w okolicach mostu robią się kolejki.

Czytaj także: "Tylko na chwilę", czyli co grozi za nieprawidłowe parkowanie na światłach awaryjnych

Niektórzy kierowcy, zniecierpliwieni przedłużającym się przejazdem, próbują kombinować i przejeżdżać na czerwonym świetle. Funkcjonariusze policji wiedzieli o tych przewinieniach, dlatego też postanowili wspomóc się dronem. Dzięki temu na nagraniach udało się uchwycić dziesiątki kierowców, którzy lekceważyli przepisy.

"Przedszkolaki wiedzą, że zielone światło oznacza "idź/jedź", a czerwone "stój". Niestety, tę elementarną wiedzę musimy przypominać dorosłym podczas bezpośredniego spotkania. Tak, jak w tym przypadku... To obraz z kamery policyjnego drona na moście w Rogalinku. Po sygnałach od mieszkańców, policjanci z poznańskiej drogówki postanowili sprawdzić, jak wygląda sytuacja na tym remontowanym odcinku drogi. Efekt? Kilka godzin i mandaty za niedostosowanie się do sygnalizatora S1. Policjanci zaznaczają, że to nie ostatnia ich służba w tym rejonie" - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Czytaj także: Niebezpieczne otwarcie S7 pod Krakowem. Oficjele stali tuż przy drodze [Nagranie]

(AG)