"Dwóch wypychało ten pojazd, a jeden siedział w szoferce, jednak nie za kierownicą pojazdu. W pewnym momencie silnik SUV-a został uruchomiony i został włączony bieg wsteczny. Samochód cofając, uderzył w przeszkodę znajdująca się przed wjazdem do garażu. Następnie osoba siedząca w samochodzie przestawiła dźwignię zmiany biegów w pozycję jazdy do przodu i został zwolniony hamulec" – relacjonują tarnowscy policjanci.

Zerknij: BMW XM będzie najmocniejszym i najdziwniejszym modelem marki

W efekcie pojazd z automatyczną skrzynią biegów trafił ponownie do garażu. Wjeżdżając, potrącił, będących wewnątrz, seniorów. Znajdujący się wewnątrz pojazdu mężczyzna nie zatrzymał auta. SUV wjechał w ścianę i ją przewrócił. Dopiero wówczas się zatrzymał.

"Na miejscu pozostały służby zabezpieczające miejsce zdarzenia, a także inspektorzy Nadzoru Budowlanego. Wykonane oględziny miejsca tego wypadku będą analizowane w ramach prowadzonego postępowania przez tarnowskich policjantów. Garaż został objęty zakazem użytkowania na podstawie decyzji inspektorów z Nadzoru Budowlanego w Tarnowie" - dodają funkcjonariusze.

Czytaj: Prawo jazdy z kodem "78". Co oznacza i czy warto zdawać taki egzamin?

Śledztwo w tej sprawie prowadzi tarnowska policja pod nadzorem miejscowej prokuratury.