Firma zobowiązała się wprowadzić ofertę składającą się wyłącznie z elektryków do 2030 r., a do 2040 r. zamierza być w pełni neutralna klimatycznie. EV City ma przyspieszyć elektromobilną ewolucję, poprawić jakość powietrza i tym samym życia mieszkańców.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Elektromobilność jest jednym z priorytetowych obszarów działań na rzecz poprawy jakości życia w miastach. Volvo zdaje sobie sprawę, że prawdziwa ewolucja w tym kierunku nie jest możliwa bez odpowiedniej infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych. Dlatego firma postanowiła zainwestować w instalację ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania pojazdów w największych miastach Polski.

Emil Dembiński, Managing Director, Volvo Car Poland, słusznie zauważył, że kierowcy, aby przesiąść się na elektryki, muszą mieć perspektywę ich szybkiego ładowania, czyli w ciągu ok. 20 min do 70-80 proc., w dogodnym komunikacyjnie miejscu.

- Dziś zapewniających to szybkich ładowarek o mocy 150 kW i więcej mamy w Polsce ok. 250, z czego już około 30 zostało zainstalowanych przez dealerów Volvo – zauważa Emil Dembiński, Managing Director, Volvo Car Poland. Dodał, że – Do końca przyszłego roku wspólnie planujemy dostawić kolejnych 100. Zbudowanie efektywnej sieci dla wszystkich kierowców to długotrwały proces i wiemy, że nie jesteśmy w stanie zrobić tego w pojedynkę. Dlatego też eV City jest programem, który Volvo realizuje we współpracy z siecią dealerską i zaprasza do niego samorządy. Poza rozbudową infrastruktury stacji szybkiego ładowania uruchamiamy również szyty na miarę lokalnych potrzeb program grantowy.

Volvo planuje wybudować ok. 130 dwustanowiskowych i ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania o mocy 175 kW w miejscach najczęściej uczęszczanych przez użytkowników samochodów elektrycznych. Program grantowy w ramach eV City realizowany będzie we współpracy z miastami, a decyzje o wydatkowaniu z niego środków będą podejmowane indywidualnie, odpowiadając na konkretne potrzeby lokalnej społeczności.

 Foto: Volvo

Inaugurację programu eV City zapowiedziano w Poznaniu, podczas Impactu, najważniejszego w regionie CEE wydarzenia dotyczącego przyszłości gospodarki, biznesu i samorządów.